O komerčním úspěchu programu péřových bund rozhodují dvě čísla: plnicí síla a rozsah certifikace.Plnivost určuje, kolik tepla si můžete upřímně nárokovat a jak efektivně ho dodáváte; certifikace určuje, zda maloobchodní kupující vůbec produkt uvedou. Tato příručka vysvětluje, co měří plnivost, jak se liší hlavní zkušební metody, jak se kachní a husí peří srovnává v ekvivalentních třídách a jaké dokumenty musíte shromáždit k prokázání tvrzení o standardu Responsible Down od farmy až po hotový oděv.

1Vysvětlení plnicí síly: Co toto číslo měří

Plnivost je nejčastěji uváděný – a nejčastěji chybně interpretovaný – ukazatel u péřového svrchního oblečení. Měří objem v krychlových palcích, který zabírá jedna unce (28,35 gramu) peří při standardizovaném kondicionování a kompresi. Vyšší plnivost znamená, že peří zachytí více vzduchu na jednotku hmotnosti, což znamená více tepla, menší objem a lepší stlačitelnost.

Praktický důsledek je patrný z níže uvedeného diagramu. Při stejné hmotnosti zabírá peří s plnivostí 800 zhruba o 45 procent více objemu než peří s plnivostí 550. Tento dodatečný objem je zachycený vzduch a právě ten izoluje. Proto může bunda s vysokou plnivostí poskytnout stejné teplo jako bunda s nízkou plnivostí, a přitom je znatelně lehčí a má menší objem.

Porovnání objemu a síly plnění: 28,35 g peří Objem (krychlové palce na unci) 550 550 bodů FP Vstupní kachna dolů 650 650 bodů FP Kachna / husa střední třídy 800 800 bodů FP Prémiové husí peří 900 900 bodů FP Expediční třída 800 FP zachytí asi o 45 procent více vzduchu než 550 FP při stejné hmotnosti Objem měřený podle standardizovaných protokolů pro kondicionování a kompresi. Skutečná hřejivost oděvu závisí také na hmotnosti náplně, konstrukci a střihu.

Stejně důležité je, co plnivost neměří. Neříká nic o tom, kolik peří je v oděvu obsaženo, jak je oděv vyroben nebo jak zodpovědně bylo peří získáno. Jedná se o oddělené specifikace a jejich směšování je hlavní příčinou většiny sporů o zdrojích péřových bund.

2Rovnice tepla: Plnicí síla vynásobená plnicí hmotností

Celková tepelná izolace péřového oděvu je funkcí plnivosti vynásobené plnicí hmotností. Vysoká plnivost s nedostatečnou plnicí hmotností vede k lehké bundě, která v terénu nepodává dostatečné výkony; střední plnivost s velkorysou plnicí hmotností vede k teplé bundě s nižšími náklady na materiál. Obojí může být správným technickým rozhodnutím v závislosti na cílové cenové hladině a případu použití.

Tento vztah má přímý komerční dopad. Protože peří s vysokou plnivostí je neúměrně drahé, nejhospodárnějším způsobem, jak zvýšit teplo, je často zvýšení plnicí hmotnosti při střední plnivosti, spíše než její zvyšování při pevné gramáži. Značky cílící na určitou maloobchodní cenu často dosahují lepší vnímané hodnoty – bundy se skutečnou substancí a viditelným loftem – optimalizací tohoto poměru, spíše než pouhou maximalizací plnivosti.

Pravidlo specifikace:Vždy uvádějte plnivost a plnicí hmotnost společně, na panel i celkem. Technický balíček, který uvádí pouze „plnivost 800“, nechává továrnu volnou ruku ke snížení plnicí hmotnosti a výsledný oděv bude testován splňovat specifikace a zároveň splňovat očekávání zákazníka.

3Druhy peří: kachní vs. husí, původ a složení

Snižování je odstupňováno podle tří proměnných: druhu, poměru složení a klimatu původu. Každá z nich ovlivňuje výkon, náklady a narativ udržitelnosti, který má značka k dispozici.

Kachna versus husa

Husí peří obecně dosahuje vyšší plnicí síly než kachní, protože husí shluky jsou větší a odolnější. Kachní peří v rozmezí 550 až 650 pokrývá ekonomicky většinu programů střední třídy, zatímco husí peří dominuje v rozmezí 700 a výše, kde prvotřídní umístění a stlačitelnost ospravedlňují cenu. Důležité je, že vysoce kvalitní kachní peří s hustotou 650 může překonat nekvalitní husí peří s hustotou 600 – druh je spíše ukazatelem, než zárukou, a určující je skutečný výsledek testu plnicí síly.

Poměr složení

Poměr vyjádřený jako 90/10 nebo 80/20 popisuje podíl prachového peří k peří a úlomkům vláken. Vyšší obsah prachového peří znamená lepší loft a méně ostnů pronikajících skrz svrchní látku. Třídy 80/20 jsou běžné u cenově orientovaných programů; 90/10 je běžný outdoorový standard; 95/5 se objevuje v prémiových a technických řadách.

Původ a klima

Peří z ptáků chovaných v chladnějším podnebí má tendenci vytvářet hustší shluky s vyšším loftem jako přirozenou adaptaci, a proto si některé produkční regiony vyžadují prémiové ceny. Pro certifikaci je důležitý i původ: Audity RDS začínají na farmě, takže infrastruktura sledovatelnosti v daném regionu přímo ovlivňuje, jak snadno lze certifikovaný materiál zdokumentovat.

Specifikace dolů Typická plnicí síla Charakteristiky Pozicování programu
Kachna dolů 80/20 500 až 550 Ekonomický, těžší, více bodlin Vstupní maloobchod, propagační programy
Kachna dolů 90/10 600 až 650 Vyvážený poměr tepla a nákladů, spolehlivé dodávky Středně velká outdoorová a městská obuv
Husí peří 90/10 700 až 750 Vysoký loft, silná stlačitelnost Prémiové outdoorové aktivity, lyžování, cestování
Husí peří 95/5 800 až 900 Maximální poměr tepla k hmotnosti, minimální brk Technická, alpinistická, expedice
Recyklovaný odpad (po spotřebě) 600 až 700 Příběh oběhového materiálu, certifikace GRS Kolekce zaměřené na udržitelnost

4Zkušební normy: IDFB, EN 12130 a ověřování šarže

Čísla plnicí síly jsou smysluplná pouze tehdy, pokud byla získána uznávanou zkušební metodou. Mezinárodnímu obchodu dominují tři systémy a jejich výsledky nejsou vždy přímo zaměnitelné.

Řídící zkušební metody

Ten/Ta/ToMezinárodní úřad pro peří a prachové peří (IDFB)je globální obchodní asociace pro odvětví peří a prachového peří a vyvíjí zkušební protokoly, které se nejčastěji používají v mezinárodním sourcingu. IDFB provádí výzkum v oboru a vytváří zkušební standardy, které udržují integritu produktů po celém světě. V Evropě norma EN 12130 specifikuje metodu napařování pro stanovení plnicí schopnosti a výsledky různých metod se mohou u stejného materiálu lišit – proto profesionální technický tým uvádí zkušební metodu vedle cílové hodnoty.

Nezávislé laboratoře provádějí skutečné testování a vydávají zprávy, které potvrzují tvrzení dodavatelů.IDFLpatří mezi nejuznávanější laboratoře, působící ve více než 20 zemích od roku 1978 a sloužící jako akreditovaný certifikační orgán pro standardy včetně GOTS, GRS, RCS, RWS a DOWNPASS. Pokud dodavatel uvádí plnicí sílu, zeptejte se, která laboratoř a jakou metodou byla tato hodnota získána.

Parametry nad rámec plnicí síly

Samotná plnivost nepopisuje kvalitu peří. Úplná specifikace zahrnuje také složení, čistotu a chemické zbytky – každá má svou vlastní standardní metodu a prahovou hodnotu přijatelnosti.

Parametr Co měří Typická prahová hodnota přijetí Komerční riziko při ignorování
Plnicí síla Účinnost loftu (objem na unci) Shoda specifikace s přesností +/- 5 procent Tvrzení o vřelosti selhávají; zákazníci se vracejí
Složení Poměr prachového peří k peří Odpovídá uvedenému stupni (např. 90/10) Vystavování klamavé reklamě
Zákal (čistota) Zbytkový prach a částice 500 mm nebo vyšší Stížnosti na zápach, obavy z alergenů
Kyslíkové číslo Zbytková organická hmota 10 mg na 100 g nebo méně Mikrobiální růst, zápach ve vlhkém skladování
Obsah oleje a tuku Zbytkové přírodní oleje Obvykle pod 1,0 až 1,5 procenta Hrudkování, zápach, degradace loftu
Odolnost tkaniny proti peří Odolnost skořepiny proti pronikání vláken 15 vláken nebo méně (ISO 12132-1) Viditelný únik, stížnosti na kvalitu
Dokumentační disciplína:Požadujte protokoly o zkouškách na úrovni šarže pro vaši konkrétní výrobní šarži, nikoli obecný certifikát o způsobilosti továrny. Certifikát popisující, co dodavatel výplní obecně dokáže vyrobit, neprokazuje, že peří skutečně dodané do vašich oděvů splňuje specifikaci.

5Certifikace RDS: Rozsah, řetězec ověření a dokumenty

Standard Responsible Down se stal základním očekáváním pro peří prodávané do evropských a severoamerických maloobchodních kanálů. Spravuje ho Textile Exchange,…Standard zodpovědného downuje dobrovolná norma, jejímž cílem je zlepšit welfare kachen a hus používaných pro výrobu peří a která poskytuje společnostem ověřený způsob, jak zjistit původ materiálů v produktech, které nakupují.

Co RDS vlastně vyžaduje

Základním požadavkem normy je welfare zvířat v celém dodavatelském řetězci, vycházející z pěti svobod v oblasti welfare zvířat a uplatňující se od líhnutí až po porážku. RDS zásadně zakazuje jak trhání živých ptáků, tak i násilné krmení – jakékoli odstraňování prachového peří nebo prachového peří z živých ptáků je zakázáno, stejně jako odstraňování pelíšku. Profesionální certifikační orgán třetí strany audituje každou fázi dodavatelského řetězce, počínaje farmou, a dokumentace řetězce ověří cestu, kterou certifikovaný materiál prochází všemi fázemi až ke konečnému produktu.

Výrobky splňující minimální požadavky mohou nést logo RDS v souladu se zásadami pro uplatňování standardů organizace Textile Exchange. Standard byl vyvinut za přispění zemědělců, odborníků na dobré životní podmínky zvířat, odborníků na ochranu půdy, dodavatelů, značek a maloobchodníků, a proto dosáhl širokého komerčního přijetí, a nezůstal pouze specializovanou certifikací.

Řetězec spotřebitelských procesů RDS: Od farmy až po hotový oděv Každá fáze vyžaduje audit a dokumentaci třetí strany. Mezery narušují řetězec a zneplatňují nárok. 1. FARMA Žádné oškubávání živých zvířat Žádné násilné krmení Pět auditovaných svobod Certifikát rozsahu 2. SBĚRATEL Audit jatek Segregace materiálu Odsouhlasení objemu Certifikát transakce 3. ZPRACOVAČ Umyjte a sterilizujte Testování plnicí síly Vstupně-výstupní záznamy Certifikát transakce 4. VÝROBCE Vyplňování a uzavírání Certifikát rozsahu lokality Sociální dodržování předpisů (BSCI) Certifikát transakce Chybějící certifikát transakce v jakékoli fázi přeruší řetězec – konečný oděv nemůže nést nárok RDS. Značky jsou auditovány na základě dokumentace, nikoli záměru. Certifikáty ověřujte před výrobou, nikoli při expedici. Dokumenty, které je třeba shromáždit pro každou certifikovanou výrobní šarži: Certifikát rozsahu platnosti (SC) – roční, vztahuje se na každé certifikované pracoviště, ověřte platnost s ohledem na vaše výrobní okno Transakční certifikát (TC) – vydává se pro každou zásilku, odsouhlasuje certifikované objemy mezi fázemi Zkušební protokol o výplni – na úrovni šarže, z akreditované laboratoře, s uvedením metody a výsledku Audit sociální shody — amfori BSCI nebo SMETA, pojmenování výrobního závodu Schválení tvrzení – označení produktu a marketingový text zkontrolovány podle zásad pro dodržování standardů pro tvrzení

Dva certifikáty, na kterých záleží

Týmy pro zajišťování zdrojů si v systému RDS často pletou tyto dva typy dokumentů a toto rozlišení určuje, zda daná reklamace přežije audit.Certifikát rozsahuse vydává každoročně certifikovanému pracovišti a potvrzuje, že pracoviště prošlo auditem a je oprávněno nakládat s certifikovaným materiálem. ACertifikát transakcevydává se pro každou zásilku a porovnává objem certifikovaného materiálu procházejícího z jednoho certifikovaného pracoviště do druhého.

Vlastnictví certifikátu rozsahu je nezbytné, ale ne postačující. Aby bylo možné uplatnit prohlášení RDS na hotový oděv, musí být značka schopna předložit řetězec certifikátů transakce, který propojuje hotové výrobky zpět s certifikovanými farmami. Mezery v tomto řetězci zneplatňují prohlášení bez ohledu na to, jak byl materiál skutečně získán.

6Více než RDS: Recyklované peří, GRS a OEKO-TEX

RDS se vztahuje na nově vyrobené peří. Programy postavené na recyklovaných materiálech, recyklovaných svrchních tkaninách nebo zárukách omezeného používání látek vyžadují další nebo alternativní certifikace.

Recyklované peří a GRS

Recyklované peří – získané z popotřebního ložního prádla a oděvů, poté vyčištěné a přetříděné – je certifikováno podleGlobální standard pro recyklovaný materiál (GRS)spíše než RDS. GRS stanoví kritéria pro certifikaci recyklovaného obsahu a řetězce spotřebitele třetí stranou, vyžaduje minimálně 50 procent recyklovaného obsahu pro označování zaměřené na spotřebitele a přidává sociální, environmentální a chemické požadavky nad rámec požadavků uvedených v související normě pro tvrzení o recyklaci. Materiál musí splňovat definici recyklovaného materiálu ISO a akceptovány jsou vstupy před spotřebitelem i po něm.

Recyklované peří má obvykle plnicí sílu 600 až 700, což ho řadí do konkurenceschopného porovnání se střední třídou panenské peří a zároveň podporuje narativ o oběhovosti. IDFB potvrdila, že v aktualizovaném hodnocení životního cyklu bude poprvé vyhodnoceno recyklované peří, což odráží přechod tohoto materiálu k běžným zdrojům.

Omezené látky na skořápce

Certifikace výplně se nevztahuje na svrchní materiál.OEKO-TEX STANDARD 100je nejrozšířenější rámec pro potvrzení, že textilní komponenty byly testovány na škodlivé látky, a to s použitím globálně standardizovaných testovacích kritérií od přízí až po hotový výrobek. Většina exportních programů spojuje certifikované prohlášení o výplni s povrchovou tkaninou testovanou OEKO-TEX, protože maloobchodní kupující obvykle požadují obojí.

Sociální dodržování předpisů

Certifikace materiálů se týká produktu; sociální dodržování předpisů se týká továrny.Amfori BSCIje dominantním rámcem pro řízení sociálních rizik v mezinárodních dodavatelských řetězcích oděvů, který podporuje audit a nápravu v oblasti pracovních podmínek, mezd, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a mechanismů pro vyřizování stížností. Ověřte, zda certifikát uvádí skutečný výrobní závod a zda zůstává platný po celou dobu vaší výroby – běžnou a nákladnou mezerou je certifikát vydaný obchodnímu subjektu, nikoli výrobní hale.

7Jak specifikovat ve svém technickém balíčku

Profesionální specifikace odstraňuje veškerou míru volnosti, kterou by továrna jinak mohla využít ke snížení nákladů. Následující pole by se měla objevit explicitně, nikoli implicitně.

Pole specifikace Příklad záznamu Proč to musí být explicitní
Druh a stupeň Husí peří, 90/10 Zabraňuje tiché substituci kachnou nebo nižším stupněm
Plnicí schopnost a zkušební metoda 700 FP, metoda IDFB Metody se liší; výsledky nejsou zaměnitelné
Hmotnost náplně 160 g tělo, 90 g rukáv, 60 g kapuce Závaží na panelu zabraňují řezání rohů v oblastech s nízkou viditelností
Limity čistoty Zákal minimálně 500 mm, kyslíkové číslo pod 10 Kontroluje zápach a stížnosti na hygienu na vlhkých trzích
Požadavek na certifikaci Certifikace RDS, TC vyžadována na šarži Určuje dodací lhůtu a náklady na získání materiálu
Odolnost proti prachu ISO 12132-1, 15 vláken nebo méně Přímo reguluje výtok související s úniky
Tolerance hmotnosti náplně +/- 5 procent na panel Definuje měřitelná kritéria přijetí při inspekci
Zodpovědnost za testování Zpráva o šarži z akreditované laboratoře Objasňuje, kdo platí a jaké důkazy se předkládají

8Pět úskalí při získávání zdrojů a jak se jim vyhnout

1. Určení plnicí síly bez plnicí hmotnosti

Nejčastější a nejdražší chyba. Dodavatel může dodat náplň s hustotou 800 v množství, které je hluboko pod potřebným množstvím oděvu, a materiál bude i tak splňovat specifikaci, zatímco bunda nebude mít dostatečné vlastnosti. Vždy uvádějte hmotnost náplně na díl s explicitní tolerancí a ověřujte hmotnost během kontroly na lince, nikoli až při závěrečné kontrole.

2. Přijímání generických certifikátů místo dokumentace šarže

Obecný certifikát způsobilosti závodu nedokazuje nic o vaší výrobní šarži. Požadujte zkušební protokoly na úrovni šarže s uvedením zkušební metody a výsledku a požadujte transakční certifikáty, které shodují objem vaší konkrétní objednávky. Začleňte tento požadavek do objednávky tak, aby byl smluvně vymahatelný, a nikoli pouze žádostí o zdvořilost.

3. Přidání certifikačních požadavků po odběru vzorků

Dodatečné začlenění požadavku RDS nebo GRS do již schváleného vzorku nutí k přeskupení výplně a často i svrchní látky, což prodlužuje dobu trvání o tři až pět týdnů a zneplatňuje cenový základ schváleného vzorku. O rozsahu certifikace se rozhodne ve fázi specifikace, před vyříznutím prvního vzorku.

4. Za předpokladu, že továrna je certifikovaným subjektem

Certifikáty se často vydávají obchodní společnosti, zatímco výroba probíhá v neauditovaném partnerském závodě. Ověřte, zda certifikát rozsahu uvádí výrobní místo, porovnejte adresu se závodem, který jste navštívili nebo auditovali, a ověřte, zda data platnosti pokrývají vaše výrobní období.

5. Nadměrné stlačení pro úsporu nákladů na dopravu

Kompresní balení podstatně snižuje objem přepravy péřového oděvu, což je lákavé. Dlouhodobé nadměrné stlačení však může zploštit loft a zpozdit jeho regeneraci, což vede k tomu, že oděvy po doručení vypadají nevyplněné. Dohodněte se na maximálním kompresním poměru a nechte oděvy regenerovat před fotografováním, prezentací v showroomu nebo distribucí do maloobchodu.

PASSION OUTERWEAR je divizí společnosti Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. s více než 20 lety zkušeností s výrobou outdoorového oblečení, pracovního oblečení a vyhřívaného oblečení pro exportní trhy. Získáváme materiály s certifikací RDS a GRS prostřednictvím dokumentovaných řetězců certifikátů transakcí, provádíme testování šarží v akreditovaných laboratořích třetích stran a udržujeme dodavatelské řetězce s certifikací BSCI, SMETA, GRS a OEKO-TEX. Kromě svrchního oblečení vyrábíme taképracovní oděvy na míruavyhřívané oblečení na míru, včetněvyhřívaná bundaprogramy, které kombinují izolaci s aktivními topnými systémy.

Často kladené otázky

Jakou plnivost bych měl/a specifikovat pro mou cenovou hladinu?
Pro vstup do středně velkého maloobchodního trhu obvykle nejlepší vnímanou hodnotu nabízí peří s plnivostí 550 až 650 a velkorysou plnicí hmotností. Pro prémiové outdoorové a lyžařské využití je vhodné peří s plnivostí 700 až 750, které vyvažuje výkon a cenu. Nad plnivostí 800 se náklady na materiál prudce zvyšují a jsou obecně opodstatněné pouze u technických, alpinistických nebo expedičních produktů, kde jsou hlavními prodejními argumenty hmotnost a stlačitelnost. V každém případě uveďte kromě plnicí hmotnosti i plnicí hmotnost – kombinace určuje hřejivost, nikoli pouze číslo plnivosti.
Je certifikace RDS povinná pro prodej péřových bund v Evropě?
RDS je dobrovolný standard, nikoli zákonný požadavek. Mnoho evropských maloobchodníků a rostoucí počet severoamerických kupujících však vyžaduje jako podmínku pro zařazení na trh zdokumentovaný odpovědný způsob získávání surovin, což z něj v praxi činí komerčně povinné pro značky prodávající prostřednictvím těchto kanálů. Samostatně se v několika jurisdikcích zpřísňují předpisy týkající se dobrých životních podmínek zvířat a due diligence, takže směr vývoje upřednostňuje zdokumentovanou certifikaci bez ohledu na současná zákonná minima.
Jak ověřím, že je transakční certifikát pravý?
Certifikáty transakcí vydávají akreditované nezávislé certifikační orgány a nesou číslo certifikátu, vydávající orgán a dobu platnosti. Ověřte číslo přímo u vydávajícího certifikačního orgánu, potvrďte, že popis produktu a objemy odpovídají vaší objednávce, a zkontrolujte, zda jména prodávajícího a kupujícího odpovídají skutečným stranám ve vaší transakci. Certifikační orgány pro tento účel používají ověřovací kanály a kontrola trvá několik minut – vyplatí se ji provést před uplatněním reklamace, a ne až poté, co ji maloobchodní kupující zpochybní.
Může mít recyklované peří certifikaci RDS?
Ne. RDS se vztahuje na nově vyrobené peří, které je předmětem auditu dobrých životních podmínek zvířat na úrovni farmy, a nevztahuje se na recyklovaný materiál. Recyklované peří je certifikováno podle standardu Global Recycled Standard, který ověřuje obsah recyklovaného materiálu podle definice ISO a vyžaduje minimálně 50 procent recyklovaného obsahu pro označování pro spotřebitele. Část recyklovaného peří pochází z produktů po spotřebě s certifikací RDS, ale výsledný recyklovaný materiál nese označení GRS, nikoli RDS. Označení vašeho produktu se musí shodovat s certifikátem, který vlastníte.
Proč se výsledky měření plnicí síly liší mezi laboratořemi?
Plnicí síla je citlivá na použitou metodu kondicionování a komprese. Zkušební předpisy IDFB a evropská metoda kondicionování párou dle normy EN 12130 mohou u stejného materiálu vést k různým výsledkům a příprava vzorku zavádí další odchylky. Proto profesionální technický balíček uvádí zkušební metodu vedle cílové hodnoty a spory se řeší opakovaným testováním podle uvedené metody v dohodnuté laboratoři, nikoli porovnáváním čísel z různých metod.
Jak moc certifikace RDS zvyšuje jednotkové náklady a dodací lhůty?
Certifikované peří obvykle s sebou nese vyšší cenu materiálu než ekvivalentní necertifikované druhy a proces dokumentace zvyšuje administrativní náklady v každé fázi dodavatelského řetězce. Pokud jde o dodací lhůty, počítejte s dodatečnými dvěma až čtyřmi týdny na zajištění materiálu a vydání transakčního certifikátu, zejména pokud nakupujete stávající certifikovanou šarži, a ne objednáváte si vlastní. Náklady jsou obvykle pokrytelné díky lepšímu přijetí v maloobchodě a sníženému riziku reklamací, ale měly by být od začátku modelovány do vašich pořizovacích nákladů, spíše než zjišťovány během výroby.
Co se stane, když můj dodavatel nemůže předložit certifikát o transakci?
Bez certifikátu transakce, který se vztahuje na vaši konkrétní šarži, nemůžete na hotový oděv uplatnit nárok na ochranu RDS, a to ani v případě, že peří bylo v praxi získáno ze zodpovědných zdrojů. Řetězec péče je ze své podstaty dokumentární. Pokud dodavatel nemůže certifikát předložit, máte možnost produkt prodat bez certifikovaného nároku nebo si výplň znovu pořídit – obojí je mnohem dražší než ověřování požadavků na dokumentaci v objednávce před zahájením výroby.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU PASSION CLOTHING
20 let výroby outdoorového oblečení, pracovního oblečení a vyhřívaného oblečení. Certifikováno organizacemi BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX a VF Corporation. Spojte se naLinkedIn.

Potřebujete zdokumentovaný a certifikovaný závazek pro váš další program?

PASSION OUTERWEAR využívá certifikace RDS a GRS v rámci celého řetězce transakčních certifikátů, s testováním plnění na úrovni šarže a výrobou auditovanou BSCI. Zašlete nám svou specifikaci nebo cílovou plnivost – do 24 hodin odpovíme s možnostmi materiálů a doporučeními cenové nabídky.

Možnosti downsourcingu Zobrazit program OEM / ODM